I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, czy czytanie lub słuchanie książek za pomocą smartfonu to coś dla niego, to polecam aplikacjeWolne Lektury(link is external)iLibriVox(link is external). Pierwsza, choć kojarzona z lekturami szkolnymi, oferuje bardzo dużą kolekcję klasyki literatury w wygodnej formie i audiobooki na stronie WWW. Druga to angielskojęzyczna aplikacja z ogromną i wielojęzyczną (kilka tysięcy książek po angielsku, ok 70 po polsku) kolekcją darmowych audiobooków.

 

 

 

Darmowe audiobooki :

https://www.salon24.pl/u/andrzej-s-tarnowski/953102,gdzie-mozna-znalezc-darmowe-audiobooki-w-internecie-strony-przyzwoite-dobre-i-wysmienite

 

 

To się może przydać :

https://lubimyczytac.pl/koronawirus-gdzie-znajdziesz-kulture-w-sieci-2020-04-16?fbclid=IwAR1RNItMVCVPAOf3DVVJmbs3q_AzP6otoW1ysWdr5nWC38bIMSaGo-uypT8

Kultura w sieci

 https://polska-poezja.pl/

Polska poezja czytana przez najlepszych polskich aktorów.

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

http://www.chmuraczytania.pl/catalog.php

Czas wolny od nauki pozwala wypocząć ale to nie znaczy, że trzeba leniuchować. ;)

Poniżej link do konkursów

z przeróżnych dziedzin  - każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto spróbować.

 

https://aktualnekonkursy.pl/​​​​​​​​

 

Bożena Boryczka, redaktorka naszego kwartalnika „Biblioteka – Centrum Informacji”, zebrała ponad 100 narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) wspierających edukację   

 

 

"Biblioteka w Szkole"

"Slow. Między źródłem a nową modą

Żyjemy w kulturze niedoczasu. Globalizacja i gwałtowny rozwój nowych technologii na dobre przyspieszyły nasze życie. Jego tempo i rytm dyktują dziś urządzenia cyfrowe. Ciągle podpięci do sieci zaakceptowaliśmy stałą obecność Wielkiego Brata i w zasadzie przestaliśmy ją zauważać. Brak prywatności jest naturalną konsekwencją. Ponadczasowe wartości i symbole znalazły się w mainstreamie, korzystają z nich zarówno marki, jak i media, przekonując nas, że to, w jakim stopniu zidentyfikujemy się z lansowanymi stylami życia czy produktami, wpłynie na nasz dobrostan i pozycję społeczną... "

W naszej szkole rusza nowatorski, nowoczesny, otwarty projekt " SLOW - ECO "

Czyste 100% wiedzy

dla maturzystów.

Twoja wiedza, twoja przyszłość, twoje sukcesy.   

biblioteka IILO Mikołów

Uczniowie

Nauczyciele

Aktualności

Maturzyści

e-książka

Pod tym adresem znajdziecie mnóstwo audiobooków - czyli książek audio w formacie *.mp3 - czytanych  przez najlepszych polskich aktorów. Serwis audioteka.pl to regularne nowości, premiery bestsellerów i wyjątkowa oferta tytułów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.A wszystko dostępne od ręki w formie plików do pobrania na komputer.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now