biblioteka IILO Mikołów

 

 

 

 

 

 

KLIK :)

Zostań w domu - czytaj książki :)

 

 

 

Darmowe audiobooki :

https://www.salon24.pl/u/andrzej-s-tarnowski/953102,gdzie-mozna-znalezc-darmowe-audiobooki-w-internecie-strony-przyzwoite-dobre-i-wysmienite

 

 

To się może przydać :

https://lubimyczytac.pl/koronawirus-gdzie-znajdziesz-kulture-w-sieci-2020-04-16?fbclid=IwAR1RNItMVCVPAOf3DVVJmbs3q_AzP6otoW1ysWdr5nWC38bIMSaGo-uypT8

Kultura w sieci

 https://polska-poezja.pl/

Polska poezja czytana przez najlepszych polskich aktorów.

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

http://www.chmuraczytania.pl/catalog.php

Baczynski.jpg

W piątek 22 stycznia minęłe 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety pokolenia wojennego, zwanego pokoleniem Kolumbów, jednego

z najwybitniejszych polskich twórców.Więcej informacji tutaj

Czas wolny od nauki pozwala wypocząć ale to nie znaczy, że trzeba leniuchować. ;)

Poniżej link do konkursów

z przeróżnych dziedzin  - każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto spróbować.

 

https://aktualnekonkursy.pl/​​​​​​​​

 

Obowiązki czytelników:


1) Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły.
2) Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący.
3) W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide’y, ekrany dotykowe).

4) Maksymalnie do biblioteki mogą wejść dwie osoby: jedna wypożyczająca, druga oczekująca.

W przypadku większej liczby osób przebywających w bibliotece, powinny one oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2 m. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.

5)Wirus dość krótko utrzymuje się na papierze i kartonie. Jeśli nie ma lokalnie znaczącego wzrostu zachorowań i zostaną zachowane zasady reżimu sanitarnego – w tym konieczność zakrycia maseczką ust i nosa, dezynfekcji rąk przez czytelników przed podejściem do regałów oraz zachowania zasady dystansu społecznego (także między regałami) –zezwala się na wolny dostęp do księgozbioru. Jeżeli zostaną spełnione zasady reżimu sanitarnego nie trzeba poddawać książek z wolnego dostępu kwarantannie, chyba że czytelnik będzie przejawiał objawy choroby.

6) Czytelnicy mogą składać zamówienia książek drogą elektroniczną przyjętą w szkole.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek     8.00 - 12.00

Wtorek               

Środa                   10.00 - 14.00

Czwartek          

Piątek                   8.00 - 12.00

Uczniowie

Nauczyciele

Aktualności

Maturzyści

e-książka

Pod tym adresem znajdziecie mnóstwo audiobooków - czyli książek audio w formacie *.mp3 - czytanych  przez najlepszych polskich aktorów. Serwis audioteka.pl to regularne nowości, premiery bestsellerów i wyjątkowa oferta tytułów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.A wszystko dostępne od ręki w formie plików do pobrania na komputer.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now